Hospodaření

Hlavními zásadami Občanů pro Budějovice při správě veřejného majetku i při financování našeho hnutí jsou OTEVŘENOST a POCTIVOST.

Zveřejňování výročních zpráv podávaných každoročně Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR bylo pro nás samozřejmostí od samého počátku, zatímco výroční zprávy jiných stran vyplouvaly na veřejnost až v souvislostech nepříliš lichotivých.

Především ale jako jsme jako JEDINÁ politická strana v městském zastupitelstvu zveřejňujeme, jakým způsobem financujeme svou činnost a své volební kampaně.

Poskytli jsme podrobný náhled do vyúčtování naší kampaně pro komunální volby v roce 2010 i kampaně pro krajské a senátní volby v roce 2012.

U FIO banky máme otevřené dva transparentní bankovní účty běžný (2800583688/2010) a spořící (2800583696/2010). Jiné bankovní účty nemáme.

Na rozdíl od jiných stran nemáme co skrývat. Neskrývá se za námi nikdo v zákulisí, nepoužíváme tajné fondy nebo „špinavé peníze“.

Činnost našeho hnutí financujeme z darů a příspěvků našich členů a příznivců a od roku 2012, kdy jsme uspěli v krajských a senátních volbách, i ze státních příspěvků za získané mandáty.