Články

Hnutí ANO loví v cizích vodách

Českobudějovickému hnutí ANO není zatěžko lovit v cizích vodách, pakliže usoudí, že by z toho mohlo mít nějaký prospěch.

Po dvakrát opoziční zastupitelé za hnutí Občané pro Budějovice vystoupili na jednání českobudějovického zastupitelstva s podnětem zavést v městské hromadné dopravě bezplatné jízdné pro občany nad 65 let. A po dvakrát obdrželi odpověď, že vedení města (ANO, ODS, ČSSD a KDU-ČSL) s ničím takovým nepočítá. Přesto náměstek primátora František Konečný nyní vyslal do světa zprávu, že ANO navrhne radě města, aby děti do 15 let a senioři nad 65 let měli od 1. září v Českých Budějovicích MHD zdarma. „Nejdřív nás vykážou do patřičných mezí a pak náš námět vydávají za vlastní. Zjevně si spočetli, že by se jim to mohlo hodit před komunálními volbami,“ konstatoval českobudějovický zastupitel Ivo Moravec (HOPB).

O tom, že ze strany ANO nejde o řádně rozmyšlené rozhodnutí, svědčí i písemná odpověď ředitele Dopravního podniku Slavoje Dolejše na interpelaci Ivo Moravce, datovaná 3. dubna tohoto roku. Píše v ní, že v současné době návrhy změn tarifu jízdného MHD Dopravní podnik města České Budějovice a.s. nepřipravuje. Pokud ředitel Dolejš neklamal, pak na otázku, proč ANO ve vedení města za pouhé dva dny otočilo, aniž by s vedením Dopravního podniku cokoli konzultovalo, existuje jediná odpověď. Bezostyšně lovit pro svůj politický program v cizích vodách je pro hnutí ANO osvědčená metoda, kterou se hodí uplatnit i v komunálních volbách.