Články

Odstavce s Moravcem: uplynulý týden v médiích /35

Zprávy z minulého týdne, který se mimo jiné vyznačoval velmi proměnlivým počasím (jiné už to nebude!), opět komentuje předseda HOPB a českobudějovický zastupitel Ivo Moravec.

Týden 28. 5. – 1. 6. 2018

Sociální demokraté hlasují a přou se, zda jít do holportu s krokodýlem. Nezávidím jim to. Je to těžké rozhodování. Část ANO nás podrazila, chtějí vládnout s Okamurou, prohlásil pan Zimola. To si pište, že to tak je. Budou vládnout s každým nebo hlasovat vždy tak, aby se to hodilo panu Andreji Babišovi.

Regionální kancelář pana poslance Roznera (SPD) asi funguje i bez svého pána? Nikdo ho tam prý neviděl, psalo se v novinách. Žádost o rozhovor zůstala týdny bez odpovědi. Pak jsem si přečetl, že v kanceláři probíhaly nějaké úpravy. Toť zdůvodnění jeho neviditelnosti a netečnosti.

Majálesníci uspořádali debatu o kulturních prostorech ve městě a mluvilo se i problémech budějovické kultury. Zaznělo varování, že pokud nevznikne v Českých Budějovicích budova, kterou divadlo bude moci využívat, může Jihočeské divadlo fungovat ještě dalších 10 až 15 let. Nové divadlo, které by mohlo být postaveno i na Mariánském náměstí, má stát miliardu. Pan Talíř k tomu řekl: „Ve strategickém plánu, který je před dokončením, je definován strategický cíl – výstavba nového divadla.“ To, že je něco napsáno ve strategickém plánu, je sice pěkné. Samo se to ale neudělá. Strategický plán je třeba realizovat, páni konšelé. Je to na vás.

Otáčivému hledišti v Krumlově, významné kulturní atraktivitě jižních Čech, je šedesát let. Jeho budoucnost je však stále nejistá. Termín pro odstranění stávajícího hlediště je nyní rok 2020. Už dnes se ví, že to stihnout nedá. Chci věřit, že o otáčko nepřijdeme.

Kanovnická ulice by měla podle nových zpráv být opět o něco blíže k pěší zóně. Podle náměstka primátora Františka Konečného je v současné době zpracována studie. Škoda, že nevíme, jak to bude vypadat. Na městském webu jsme to nenašel.

Už třetí ročník sousedské slavnosti POSOUSEDSKU před divadlem a v Široké ulici přilákal spoustu lidí. Věřím, že si to užili stejně jako já. Koncerty, divadelní představení, tvořivé dílny a další lákadla. Poznali jsme, jak příjemný může být život ve městě. Nemůžu se dočkat konce prázdnin. Zase bude Město lidem/lidé městu. Letos prý zaměřené na vodu.

O měsíc se posouvá harmonogram akce sportovní hala. Vedení města původně plánovalo, že na přelomu května a června začne demolice. To se nepodařilo splnit. Výběrové řízení dosud není ukončené. Sportovním klubům bylo zasláno upozornění, že si mohou v hale nasmlouvat pronájmy až do konce června. Co bude pak?

A teď zpráva, která mně udělala radost.
Učitelka chemie a biologie Pavla Kodríková z českobudějovického Gymnázia Česká si nedávno přivezla z pražského Karolina společnou cenu Učené společnosti a Nadačního fondu Neuron pro středoškolské pedagogy za to, že vedou studenty k vědě. Paní Kodríková aktivně spolupracuje s Akademií věd. Díky tomu jsou její žáci úspěšní v celostátních soutěžích. Dvě studentky mají nominaci do soutěže Evropské unie pro mladé vědce. Jedna ze studentek řekla: „Bez iniciativy a podpory naší profesorky by ale žádný úspěch nebyl.“ Dobrý kantor je k nezaplacení.

Kohoutek určitě přiškrtím, řekl majitel Madety pan Teplý k další podpoře budějovického Motoru. Je vidět, že to s tou extraligou není až tak jednoduché. Nebo pořád ještě věříme tomu „prostě to zařídíme“?

Podle těch, kdo k nám přijíždějí na půlmaraton, jsou České Budějovice sportovní město a trasu závodu lemují vždy skvělí fanoušci. Udržme to.

Chceme živé a přátelské město!

Za posledních několik let vzniklo v Budějcích hned několik sousedských slavností. A jsou to vždy skvělé akce! Neuvěřitelně přátelská atmosféra a lidi v ulicích. Takové město chceme. Díky!

Zveřejnil(a) Hnutí Občané pro Budějovice dne 30. květen 2018

O autorovi

Ivo Moravec